Світлодіодна підсвітка відкриває перед нами необмежені можливості для створення цікавих світлових ефектів. При виборі світлодіодних стрічок та ламп особливу увагу необхідно звертати на колір та інтенсивність світлового потоку. Ці фактори впливають на наш настрій та здоров’я, фізичний і психологічний стан, здоров’я очей, нервову та імунну систему.

Частіше за все використовуються білі та жовті світлодіоди, які дають нейтральне світло, позитивно впливають на наш стан. Червоне світло рідко використовується в домашньому інтер’єрі, тому що червоні відтінки стимулюють і пробуджують активність. Такі світлодіоди будуть гармонійно виглядати в офісах і кабінетах, в якості додаткового освітлення.

Світло-синє, блакитне світло часто використовується в житлових приміщеннях, оскільки гарно впливає на загальний стан людини, заспокоює нервову систему, вирівнює тиск. Блакитні діоди можна встановити в спальні, зоні відпочинку.

Зелене світло впливає на нас, в залежності від відтінку. М’який зелений заспокоює, а насичений зелений може викликати пригнічений стан. Зелені діоди краще встановити у вітальні.

Обираємо підсвічування для різних кімнат

Кухонне приміщення дозволяє монтувати діоди різного кольору, в залежності від зони підсвічування. Найбільш поширеною залишається підсвітка робочої зони і шаф, особливо, нижньої та верхньої частини. Для підсвічування низу найкраще використовувати герметичну стрічку, захищену від впливу вологи.

Діоди можна встановлювати у внутрішньому просторі шафи, разом зі спеціальними датчиками, що реагують на відкривання дверей шафки. Найбільш комфортними вважаються безконтактні сенсори – щоб увімкнути їх, достатньо провести рукою поруч.

Практичне і зручне рішення – підсвітка робочої поверхні. Часто при приготуванні страв основне джерело світла знаходиться за нашою спиною, тому робоча поверхня залишається в напівтемряві. Білі діоди теплого світіння, розташовані під навісною шафою, створять чудові умови для приготування їжі. Організувати таке підсвічування можна за допомогою герметичної стрічки або готових світлодіодних світильників, що встановлюються за допомогою кліпс або двосторонньої липкої стрічки.

Ванна кімната - враховуючи умови підвищеної вологості, тут використовується тільки герметична світлодіодна стрічка. Встановлювати її можна для освітлення стелі і стін, дзеркала, інш.

Дитяча кімната – наше основне завдання тут - це створення затишної, теплої атмосфери. Тому основний акцент робиться на світлодіоди, що дають тепле, помірне світло. В якості регулятора яскравості можна встановити димер, механічний або ж більш сучасний, з електронною системою керування і дистанційним пультом.

Особливо яскраво в дитячій кімнаті виглядатимуть світлодіодні стрічки RGB з різнокольоровим освітленням. Експериментуючи з пультом керування такої стрічки, можна створювати разом з малюком різноманітні казкові світи. Якщо в стрічці є білі світлодіоди, їх можна використовувати як основне джерело освітлення.

Спальня – тут світлодіоди можуть бути як основним джерелом світла, так і декоративним підсвічуванням. Щоб створити затишну атмосферу, можна використати кольорові світлодіоди для підсвітки стін, дзеркал та настінних прикрас, стелі, карнизів. Кольори можна обирати будь-які, головне, щоб вони подобались вам та позитивно впливали на психологічний стан. Використовуючи димери та сучасні RGB контролери, ви зможете легко керувати кольором та інтенсивністю підсвічування в зоні відпочинку. Зранку можна увімкнути зелене підсвічування, а ввечері встановити тепле біле або блакитне світіння.