Світлодіодна стрічка - одне з найпопулярніших сучасних рішень для організації декоративного підсвічування. Доступна вартість, надійність, економічність і легке встановлення забезпечує LED-стрічці широке поширення. У цьому матеріалі ми детально розглянемо монтаж цих освітлювальних систем і найважливіші моменти, що вимагають дотримання.

Підготовка світлодіодної стрічки до установки

Слід розуміти, що ЛЕД-стрічку можна підключати тільки за допомогою блоку живлення, а пряме підключення до традиційної розетки просто виведе стрічку з ладу. Потужність трансформатора повинна бути на 10-20% вище суми потужностей кожної світлодіодної системи, що підключається.

Гнучкість і клейка зворотна сторона світлодіодного виробу забезпечує можливість закріплення майже в будь-якому місці. Також на кожну стрічку наноситься спеціальне маркування для поділу. В інших місцях розрізати виріб заборонено.

При монтажі найпростіше припаяти до стрічки дроти, під'єднані до блоку живлення, так як робити це після наклеювання стрічки на необхідну ділянку буде складніше. Під час пайки не слід перегрівати світлодіоди, краще дотримуватися температури не більше 250 градусів, а також не тримати паяльник у контактів стрічки довше 10 секунд.

Щоб захистити місце спаювання і проводку від зовнішнього впливу, можна застосувати ізоляцію з термоусаджувальної трубки. Для її усаджування можна використовувати будівельний фен або просту запальничку. Другий кінець проводки найкраще залудити або застосувати спеціальні наконечники для зручності установки в роз'єми трансформатора і збільшення надійності контакту.

Процедура монтажу LED-стрічки

Потужна світлодіодна стрічка, що має високу щільність світлодіодів, наприклад, SMD 5050, потребує застосування особливого тепловідводного профілю, що забезпечує належне відведення надлишкового тепла.

При процедурі наклеювання LED-стрічки варто виключити різкі вигини менше 2 сантиметрів, щоб не пошкодити електронні елементи і доріжки. Після наклеювання виробу слід включити його в блок живлення. До речі, можна відразу придбати трансформатор з клемними гвинтовими колодками або затисками, що дозволить обійтися без пайки і швидко підключити стрічку.

Якщо освітлювальний прилад дає нерівномірне світло по всій довжині, необхідно під'єднати живлення від трансформатора і на інший кінець стрічки, щоб досягти рівномірної подачі живлення.

При бажанні монтувати відразу кілька ЛЕД-стрічок одночасно, можна скористатися паралельним з'єднанням виробів або придбати окремий блок живлення для кожної стрічки. Якщо був обраний варіант з послідовним підключенням, заборонено створювати ланцюг довжиною понад 5 метрів, в зв'язку з нерівномірністю світла і збільшенням навантаження на перші компоненти лінії.

Для контролю яскравості світіння можна використовувати димери, а для кольорових стрічок часто використовуються додаткові RGB-контролери, які забезпечують можливість вибору кольору і відтінків світіння, разом з реалізацією всіляких світлових сценаріїв. Підключення димера і контролера проводиться між LED-стрічкою і трансформатором.

Важливі нюанси монтажу світлодіодної стрічки

Встановлюючи стрічку світлодіодів, не слід робити монтаж освітлення біля джерел тепла, що призведе до перегріву кристалів світлодіодів і сильно прискорить процес їх виходу з ладу.

Для вологих приміщень і вулиці установка системи ЛЕД-освітлення потребує підключення блоку живлення через спеціальний пристрій захисного відключення.

Нарешті, заборонено використовувати світлодіодні стрічки з пошкодженою ізоляцією. Вся конструкція повинна бути надійно захищена від механічного впливу.