Cьогодні розумне управління енергією є запорукою повноцінного співіснування людини з навколишнім середовищем, а також його безпеки на виробництві та в повсякденному житті. Серед аспектів даної концепції виділяється управління освітленням.

Використовувана на освітлення частка енергії є досить суттєвою, і раціональна експлуатація приладів здатна значно зменшити ці витрати, без втрат всіх переваг. Вирішити це завдання допомагають системи управління освітленням, які також можна інтегрувати в комплекс автоматизації різних будівель.

Особливості систем управління освітленням

Найважливішим завданням таких систем є підвищення ефективності, також вони забезпечують високий рівень побутового та виробничого комфорту, шляхом підвищення експлуатаційних характеристик будь-яких будівель. Система управління освітленням може включати в себе і автономні рішення, здатні самостійно підлаштовуватися під ситуацію і налаштування, щоб своєчасно змінювати параметри функціонування освітлення.

Автоматизовані рішення для управління освітленням забезпечують виконання таких функцій:

  • Оцінка рівня природної освітленості в приміщеннях.
  • Облік часу доби і дня тижня.
  • Перевірка наявності людей в кімнаті.

Сучасні вимоги ринку освітлювальних приладів припускають повсюдну заміну аналогового управління цифровим. Ключова перевага цифрових моделей полягає в гнучкій комунікації та інтеграції з іншими пристроями, встановленні зв'язку між окремими приладами, що входять до складу системи. Часто для цього не потрібні окремі дроти, а передача здійснюється за допомогою силових кабелів. Також велике поширення сьогодні знаходять бездротові технології.

Популярні компоненти систем управління LED-освітленням

Певні виробники вже пропонують готові рішення для організації систем управління освітленням на основі передових технологій і стандартів:

  • Стандартний RGB-контролер. Одноканальний пристрій для управління трьома кольорами, має ряд керуючих програм, контроль над якими здійснюється за допомогою клавіш на пристрої і пульті управління. Для підвищення числа адрес можна використовувати репітери.
  • Багатоканальний RGB-контролер. Три і більше каналів управління RGB-кольорами, з можливістю об'єднання в систему для виконання хитромудрих світлодинамічних сценаріїв. Програмування можна здійснювати через ПК.
  • DMX RGB-контролер. Пристрій для управління освітленням за допомогою протоколу DMX 512, підключається по USB до комп'ютера. Даний протокол дозволяє підключати до 512 каналів приладів, з якими потім можна реалізовувати певні сценарії освітлення.
  • DALI RGB-контролер. Рішення з використанням протоколу DALI і двонаправленим обміном цифровими даними з пристроями системи. Число адрес всередині системи може досягати 12800, об'єднаних в 200 ліній за допомогою спеціальних роутерів.

Висновок

Сучасний асортимент продукції дозволяє створити відповідну систему управління освітленням і вивести цей процес на новий рівень комфорту. Підсвічування доріжок і фасаду будинку, включення освітлення в гаражі, декоративних приладів в альтанці, віддалений контроль над шторами, жалюзі, будь-якими освітлювальними приладами - все це досить легко реалізувати за допомогою єдиної автоматизованої системи.

З виникненням LED-технологій, управління світлодіодним освітленням взагалі стало легким і приємним процесом. Подібний програмний контроль забезпечить простоту і зручність життя у вашому домі, а також дозволить добре заощадити на електроенергії.