За останні декілька місяців дуже популярними стали портативні зарядні станції. За їх допомогою можна зарядити не один, а одразу багато пристроїв. Потужні зарядні станції дозволяють живити побутову техніку, що особливо важливо при тривалому відключенні електроенергії. Втім, портативні зарядні станції мають попит не лише в умовах відключення електроенергії — їх можна використовувати в польових умовах, наприклад у тривалому поході. Такі станції будуть незамінними, якщо ви часто подорожуєте, відпочиваєте в кемпінгу.

Портативна зарядна станція — на що звернути увагу при виборі?

Основні переваги портативних зарядних станцій

Найперше чим приваблюють зарядні станції — екологічність та безшумність. Зарядна станція працює без шуму, не виділяє шкідливих речовин, на відміну від генератора її можна ставити у квартирі або будинку. Важлива відмінність — можливість заряджати декілька пристроїв одночасно. В залежності від потужності моделі можна живити портативну електроніку чи побутову техніку.

Серед інших важливих відмінностей портативних зарядних станцій можна відзначити:

  • Компактні розміри та невелика вага — ці особливості дозволяють встановлювати станцію в будь-якому місці будинку чи офісу. До того ж зарядну станцію легко переносити з місця на місце, для цього передбачені зручні ручки.
  • Швидке поповнення енергії — в середньому для повної зарядки станції знадобиться півтори години.
  • Можливість під'єднувати одразу декілька пристроїв, різної потужності.

Однак, щоби зарядна станція повністю відповідала вашим вимогам, потрібно звертати увагу на базові параметри.

Портативна зарядна станція

Як правильно обрати портативну зарядну станцію?

Перше, на що звертаємо увагу — це потужність. Саме від цього критерію залежить, що ви зможете заряджати. Пристрій потужністю 200-300 Вт дозволяє заряджати смартфони, планшети, LED-лампи, ноутбуки та іншу портативну техніку. Станція потужністю 1.5-2 кВт дозволяє під'єднувати і побутову техніку.

За рівнем потужності станції поділяються на три типи:

  • Малопотужні — здатні видавати заряд в діапазоні від 210 до 700 Вт. Такі станції роз'ємами для одночасного заряджання від 5 до 9 пристроїв, переважно для смартфонів, ламп та іншої портативної техніки. Ці станції мають найбільший попит, коштом доступної ціни.
  • Середньої потужності видають заряд від 700 Вт до 2 кВт, можуть використовуватися для морозильних камер, холодильників, помпових станцій.
  • Високопотужні видають заряд до 5 кВт, можуть живити великий будинок чи квартиру, також підходять для використання в магазинах.

Також вивчаємо кількість та типи роз'ємів, котрі знадобляться для під'єднання гаджетів.

Джерела енергії – стандартно зарядні станції під'єднуються до мережі 220 V, автомобільного акумулятора 12 V чи сонячної панелі. Найкраще, якщо зарядна станція має всі три джерела енергії, що допоможе отримати заряд за будь-яких умов.

Не менш важливі характеристики зарядної станції — ємність та тип акумулятора. Від ємності залежить тривалість автономної роботи станції.

Портативна зарядна станція вибрати

Зарядні станції оснащуються акумуляторами трьох типів:

  • Li-ion — ресурс 800 циклів зарядки/розрядки;
  • NMC — ресурс також 800 циклів;
  • LIFePO4 — ресурс від 2 500 до 3 500 циклів.

Ємність акумулятора означає, скільки енергії він здатен накопичити та утримати за один цикл зарядки. Чим вищий показник, тим довше може працювати станція.

Наприклад, якщо ємність станції становить 300 Вт/годину, автономно вона зможе працювати 3 години.

Важливі дрібниці при виборі зарядної станції

Окрім технічних характеристик, потужності та ємності, звертайте увагу на комплектацію адаптерами. Чим більше перехідників у комплекті, тим зручніше користуватись пристроєм. Необхідні адаптери для автомобільного прикурювача, роз'єм для сонячних батарей. Не зайвим буде адаптер і для розеток. Це важливо, оскільки європейські та українські розетки відрізняються, тому адаптер важливий, щоби уникнути в майбутньому проблем із зарядкою.