Сьогодні в світі відбувається тенденція активної заміни традиційних ламп розжарювання з низьким експлуатаційним терміном на ефективні і довговічні світлодіодні енергозберігаючі лампи. Більш сучасні джерела світла здатні прослужити до 100 000 годин, демонструючи найкращий ККД утворення світлової енергії серед усіх наявних ламп.

Що собою являють світлодіодні і енергозберігаючі лампи

Необхідно дати чітке визначення лампи на світлодіодах. Дане твердотіле джерело освітлення має робочий принцип, заснований на виробленні світлового випромінювання в результаті проходження електроенергії крізь спеціальну зону з напівпровідниками. Тобто світлодіоди - це своєрідні напівпровідники, що працюють в рамках утворення світлового потоку. Принцип дії цих джерел світла має серйозні відмінності від інших варіантів ламп.

Говорячи про енергоефективні вироби, можна сказати, що вони здатні забезпечити максимальну віддачу світла, використовуючи мінімальну напругу. Ці лампи можна назвати низьковольтними, а принцип роботи схожий на люмінесцентні лінійні модифікації, флуоресцентні, джерела світла з використанням галогену або світлодіодів.

Можна з упевненістю говорити, що у зберігаючих енергію ламп можуть бути різні форми, що відрізняються одна від одної. Таке найменуванням лампам присвоїли за споживання мінімальної кількості електрики і підвищений експлуатаційний період, в порівнянні з класичними лампочками. Називатися енергозберігаючими здатні навіть вироби флуоресцентного типу.

 

Основні відмінності між енергозберігаючими і світлодіодними джерелами

Щоб зрозуміти відмінності між цими типами джерел світла, необхідно докладніше розглянути властивості яскравості випромінювання, що вимірюються в люменах і характеризують продуктивність подібних виробів.

Щоб порівняти джерела світла, почнемо з традиційної лампочки на 100 Вт, чия яскравість досягає 1700 лм. У світлодіодної лампи низької напруги на 13 Вт даний показник буде становитиме 1000 лм, а у енергоефективної флуоресцентної на 13 Вт - 800 лм. На основі цих даних можна зробити висновок, що одна і та ж потужність дозволяє світлодіодному джерелу надавати більшу яскравість освітлення. Напруга лампочки передбачає загальне споживання енергії, тобто показники економічності актуальні для всіх варіантів ламп, але енергоефективні вироби будуть менш яскравими.

Необхідно порівняти і тепловіддачу ламп, що впливає на збереження меблів і техніки, а також набуття комфортного температурного режиму в кімнаті. Найбільш низька температура нагріву належить лампам на світлодіодах - виріб на 13 Вт має тепловіддачу в 30,5 ºС, а у енергоефективної лампи з тою ж напругою тепловіддача становитиме 81,7 ºС. Їх усіх значно перевершує класична лампочка, що демонструє дворазові показники тепловіддачі, але вже очевидно, що світлодіодні джерела світла і тут мають найбільшу привабливість.

Заключний параметр - тривалість використання лампи. Ні для кого не секрет, що енергозберігаючі джерела світла здатні пропрацювати до 8000 годин, але світлодіодні лампи вивели цей показник на зовсім інший рівень - 50000 годин. Звичайні джерела світла в розрахунок і зовсім не йдуть, з їх 750 годинами роботи. Крім цього, енергозберігаючі вироби тьмяніють з часом, їх яскравість падає, а світлодіоди продовжують працювати з початковими властивостями до кінця свого експлуатаційного терміну.

Вигода використання світлодіодних ламп

Висновки на основі всього вищесказаного будуть однозначними - світлодіодні лампи відрізняються найбільшою вигодою для використання. Вони демонструють найвищу якість збереження енергії при мінімальному споживанні електрики, а також здатні пропрацювати набагато довше, ніж інші види ламп.

Високий попит спостерігається і щодо енергозберігаючих ламп, в зв'язку з якісним кольоровим потоком, неймовірно комфортним для очей, і збереженням функції заощадження електрики. Світлодіодні і енергозберігаючі джерела світла дуже схожі, та й за вартістю не надто різняться. До того ж лампи є взаємозамінними, адже виробники домоглися відповідності патронів світильників і цоколя кожного сучасного джерела світла.

У світлодіодних виробів мається нетрадиційна форма лампи, що підвищує вартість виробництва. Інженери і технологи з усього світу трудяться для удосконалення технології виготовлення світлодіодних джерел світла, вартість продукції регулярно знижується, так що можна спрогнозувати досить швидку заміну кожної лампи на світлодіодні варіанти, і це станеться в кожному будинку.