Раптове відключення електрики буквально паралізує життя мегаполісів та малих населених пунктів. У зв'язку з цим багато обивателів намагаються самотужки вирішити проблему електроживлення, намагаються знайти надійне джерело резервного електроживлення. В Україні такого типу обладнання широко представлене у торговельній мережі.

Як правильно організувати резервне живлення для приватного будинку чи квартири

Які функції виконують системи резервного живлення?

Практично всі автономні системи електропостачання здатні забезпечувати безперебійну подачу живлення на все обладнання, яке є у вас. Необхідно лише правильно розрахувати сумарну споживану потужність ваших пристроїв і вибрати відповідне джерело резервного живлення (далі — ДРЖ). При черговому збої в електромережі потужності такого резервного джерела живлення буде достатньо, щоб підтримати функціонування всіх ваших приладів.

Ключовою функцією будь-якого ДРЖ є забезпечення безперебійної подачі електроживлення для дому та всього наявного в ньому обладнання. Крім основної функції, джерела резервного електроживлення вирішують і додаткові завдання:

  • контролюють стан загальної електромережі;
  • здійснюють моніторинг перепадів напруги у мережі;
  • заряджають акумуляторні батареї.

Як ДРЖ може використовуватися різне обладнання, вибір якого стає для пересічного обивателя скрутним. Вибрати необхідне джерело живлення, яке відповідає конкретним потребам потужності, непідготовленій людині складно.

Типи систем резервного електропостачання для дому, квартири

Тим часом якість та тривалість функціонування вашого обладнання в будинку безпосередньо залежить від типу вибраного вами ДРЖ. Цю проблему вам допоможуть кваліфіковано вирішити спеціалісти інтернет-магазину MiLight, вони допоможуть вам вибрати джерело резервного живлення необхідної потужності.

Резервне живлення для приватного будинку чи квартири

Інвертори та акумуляторні батареї

Даного типу джерела живлення часто вибирають для забезпечення електрикою квартир та заміських будинків.

  • Інвертори

Інвертори представлені у продажу у різноманітності моделей. Наприклад, пристрій із синусоїдою на виході характеризується подачею якісної електрики зі стабільною напругою і здатен живити безліч електроприладів у будинку.

  • Акумулятор

У завдання акумуляторних батарей (АКБ) входить циклічне накопичення енергії для можливості автономного живлення різноманітного обладнання та технічних пристроїв. Чим більша ємність АКБ, тим більшим буде ресурс накопиченої нею енергії, а отже, і енергопотенціал системи резервного живлення теж буде вищим.

Принцип функціонування системи «інвертор/АКБ» простий — при фіксації критичних параметрів в основній електромережі або відсутності подачі електроенергії, інвертор, автоматично активований системою, живитиме ваше обладнання електрикою від акумуляторної батареї.

Бензо/дизель/газогенератори для електропостачання вашого будинку, квартири

Генератор може використовуватися як основне або резервне джерело електропостачання, що виробляє одно- або трифазний змінний струм. Двигун, залежно від типу генератора, може працювати на паливі певного виду:

  • бензин;
  • дизельне пальне;
  • зріджений природний газ.

Враховуйте це, якщо ви вирішили використовувати генератор як ДРЖ для дому.

  • Бензогенератор

Генератор із двигуном «на бензині» виробляє невелику кількість електроенергії, тому здатний функціонувати обмежений період часу. Розрізняють автономні бензинові генератори, оснащені водяною або повітряною системою охолодження, що характеризуються компактним розміром та зручним транспортуванням. Бензогенератори як ДРЖ рекомендуються для заміських будинків та котеджей, де трапляються перебої у загальній електромережі.

  • Дизельний генератор

Дизельні генератори від бензинових відрізняються більшою потужністю, а деякі їх моделі характеризуються тривалим функціонуванням. У конструкцію цього обладнання входить система автоматичного охолодження та синхронний/асинхронний генератор.

Дизельний генератор згодиться для електропостачання будинку. Як і його бензиновий його родич, він функціонує з викидом шкідливих речовин, що утворюються в процесі згоряння палива. Для їх нейтралізації необхідно вживати додаткових заходів очищення повітря. До недоліків дизельних генераторів також відносять їх шумну роботу.

Сонячні панелі

Використання сонячних панелей/батарей — екологічно чистий спосіб видобутку електроенергії. Такі системи здатні повністю забезпечити електроживленням ваш будинок та всю техніку. Поглинання сонячної енергії здійснюється коштом фотоелектричних елементів, покритих спеціальним склом, що поглинає більше сонячної енергії. До недоліків відносять їхню високу вартість та необхідність відведення великих площ.

Резервне електроживлення у квартирі

Газогенераторні електростанції

Ще одним джерелом резервного живлення є газогенераторні електростанції. Для електроживлення вдома такі електростанції вважаються економічно вигідними. Їх підключають до газової системи, що функціонує на зрідженому/природному газі. Функціонує таке обладнання тихіше, ніж генератори інших типів та з меншим (за обсягом) викидом шкідливих домішок.

Вітрогенератори

У нашій країні вітрогенератори як ДРЖ використовуються рідко, оскільки дуже залежать від енергії вітру і непридатні для експлуатації в нашій країні. Для забезпечення електроенергією цілого будинку вважаються недостатньо стабільними та надійними.

Вибір джерела резервного живлення для дому необхідно робити, виходячи з ряду факторів:

  • фінансові можливості;
  • міркування безпеки;
  • загальна площа будинку, його планування та інші будівлі;
  • сумарна кількість споживаної електроенергії;
  • особливості клімату в регіоні проживання та ін.

Правильний вибір ДРЖ для заміського будинку чи квартири вам завжди допоможуть зробити спеціалісти інтернет-магазину MiLight.