Характеристики акумулятора багато в чому залежать від його хімічного складу. Сьогодні виготовляються батареї з різним джерелом струму. Але одними з найпоширеніших вважаються акумулятори Li-ion та LiFePO4. Різниця між ними визначається цілим рядом параметрів.
Особливості акумуляторів Li-ion та LiFePO4 та різниця між ними
Порівняння характеристик пристроїв обох видів дозволить визначити переваги та недоліки кожного, а також зробити правильний вибір між ними. Різницю між акумуляторами Li-ion та LiFePO4 визначити найпростіше, розібравшись з параметрами одного та іншого типу батарей. Це у разі потреби дозволить максимально точно підібрати джерело електрики для конкретного обладнання.
Акумулятори Li-ion
Так звані літій-іонні акумулятори виробляються з використанням графіту у складі анода та суміші карбонату з LiPF6 як електроліту. Катод може виготовлятися з кобальтату літію, літій-марганцевої або літій-кобальт-марганцевої шпинелі. Така батарея відрізняється високим рівнем питомої енергомісткості. Це дозволяє виробляти набагато більше електричного заряду при меншій масі приладу. У цьому основна різниця між Li-ion та LiFePO4 акумуляторами. Водночас для такої батареї характерна істотна перезарядка та ризик розряджання до нуля. Протягом місяця інтенсивної експлуатації вона здатна втрачати заряд менш як на 10%. Зате батарея може функціонувати при температурах від -20 до плюс 60 °C, забезпечуючи напругу від 3,6 до 3,7 В. Цей акумулятор має такі властивості:
- високий рівень віддачі електрики;
- висока місткість за мінімальної ваги;
- висока стійкість до температурних перепадів;
- високий ресурс, розрахований на 1000 циклів.
Акумулятори LiFePO4
Батареї цього типу є порівняно новими. Для їхньої роботи використовуються наноелектроди. Коштом цього значно збільшується розмір активної поверхні, необхідної для здійснення іонного обміну. Як катод у такому акумуляторі застосовується літій-ферофосфат. Різниця між Li-ion і LiFePO4 акумуляторами полягає в тому, що літій-ферофосфатні батареї суттєво важчі, ніж раніше розглянуті аналогічні пристрої такої ж ємності. Водночас акумулятори літій-ферум-полімерні мають такі характеристики:
- відмінний рівень номінальної напруги 3-3,3 В;
- відмінний ресурс понад 2 тисячі циклів зарядки та розрядки;
- відмінне функціонування при контрастних температурах;
- відмінна швидкість зарядки до максимального рівня;
- хороший рівень саморозряду - не більше 3% за рік.
Порівняння характеристик акумуляторних батарей Li-ion та LiFePO4
Якщо вам потрібно визначити, який купити акумулятор — Li-ion або LiFePO4, різниця між ними дозволить зробити безпомилковий вибір. Щоб спростити це завдання, можна зробити порівняння параметрів батарей обох типів:
- Термостійкість. Вона краща у літій-ферофосфатного варіанта. Адже він менш чутливий до дії надмірно низьких та високих температур.
- Довговічність. Вона також більша в акумуляторів літій-ферум-полімерного типу. Адже вони функціонують довше фактично вчетверо.
- Пожежна безпека. Вона також краща у батарей літій-ферофосфатного типу. Навіть при пошкодженні вони нагріваються, але не спалахують.
- Стабільність роботи. У цьому плані також досконалішими є літій-ферофосфатні акумулятори, що витримують перезаряджання.
- Енергоємність. За цим параметром літій-іонні акумулятори на 14% перевищують конкурента. При цьому вага корпусу батареї також суттєво нижча.
Якщо вам потрібно вибрати та замовити акумуляторні батареї Li-ion або LiFePO4, різницю між ними вам компетентно роз'яснять фахівці нашого інтернет-магазину. Також вони допоможуть вибрати пристрій, який забезпечить електрозарядом ваше обладнання в таких кількостях, які будуть оптимальними саме для нього. Хоча явна перевага нового варіанта в будь-якому випадку очевидна.